O Nas

O nas :)

W 2008 roku w murach IV LO w Kielcach spotkaliśmy Izę Domagałę – miłą, promieniejącą radością nastolatkę, która walczyła z nowotworem. Iza skradła nam serca, wiedzieliśmy, że musimy jej pomóc. I Turniej Charytatywny zorganizowaliśmy w 2010 roku. W akcję zaangażowali się nie tylko uczniowie i pracownicy szkoły, ale także rodzice, samorządowcy, przedsiębiorstwa oraz media. Wierzyliśmy, że razem uda nam się uratować Izę, czekaliśmy na jej powrót do szkoły. Niestety, Iza odeszła 23 marca 2010 roku, 10 dni po Turnieju. Nie zwyciężyła w walce z rakiem – ale jej nie przegrała. Jej życie, walka i odejście stały się dla nas niezwykle cenną lekcją. To ona nauczyła nas, że nie wolno poddawać się w walce o życie i zdrowie. Dlatego my postanowiliśmy zawsze walczyć o drugiego człowieka, pomagać w powrocie do zdrowia i nigdy nie tracić wiary, że jest to możliwe. Kolejne edycje turnieju zorganizowane zostały ku pamięci naszej Izy. 
 Pomogliśmy: 
 - w 2011 roku – dzieciom z chorobami onkologicznymi 
 - w 2012 roku - 1,5 rocznemu Julkowi, choremu na raka siatkówki oka 
 - w 2013 roku - 8-letniej Julii, która urodziła się z przepukliną oponowo - rdzeniową. 
 - w 2014 roku - 10-letniemu Wiktorowi, choremu na Mózgowe Porażenie Dziecięce 
 - w 2015 roku - 9-letniemu Kacprowi, choremu na deficyt AADC. 
 - w 2016 roku - 15-letniemu Szymonowi, który urodził się z zespołem wad wrodzonych (rozszczep wargi, zanik stawów paliczkowych obu rąk, oraz zniekształcenie stóp). 
- w 2017 roku - 11-letniej Marysi, która urodziła się jako wcześniak.Rozpoznano u niej m.in. krwawienie do ośrodkowego układu nerwowego III i IV stopnia, wodogłowie pokrwotoczne, niedotlenienie, zespół zaburzeń oddychania III stopnia. 
- w 2018 roku - Danielowi, który choruje na stwardnienie rozsiane.

 Pamiętaj, że Twoja pomoc jest niezwykle cenna i może pomóc uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie!
Copyright ©2019 Turniej Charytatywny, All Rights Reserved.